Genel

Moted’den ‘Biz Trafikte De Aileyiz’ Projesi

Motosiklet Endüstrisi Derneği (MOTED), yeni bir sosyal projeye daha imza attı. “Biz Trafikte de Aileyiz” sloganından yola çıkarak reklam filmi hazırlayan MOTED, trafik kültürüne dayanışmanın esas olduğu yeni bir perspektif kazandırmayı amaçlıyor.

Türkiye’de motosiklet ithalatı, dağıtımı, satışı ya da üretimi yapan 13 şirketin ortak amaçları için birleştikleri Motosiklet Endüstrisi Derneği (MOTED), “Biz Trafikte de Aileyiz” sloganından yola çıkarak projelendirdiği reklam filmiyle trafikte yeni bir algı oluşturmak için harekete geçti.

Özellikle motosiklete ilişkin toplumun büyük bir kesimindeki mevcut hoşnutsuzluğu gidermek, toplumda motosiklet kullanımına yönelik bilinç geliştirebilmek ve motosiklet kültürünü daha geniş kitlelere anlatabilmek için çeşitli kampanya, etkinlik ve eğitimler organize eden MOTED, yeni projesiyle karayolu trafiğini oluşturan tüm bireylere “aile” teması üzerinden sesleniyor.

Avrupa Birliği’ndeki motosiklet sektörü gelişmelerini takip eden ve yürürlükte olan politikaların ülkemizde de uygulanması adına çalışmalar düzenleyen MOTED, yeni reklam filmi aracılığıyla hem sürücülerin trafikte emniyet ve huzur içinde yol alabilmeleri hem de yayaların potansiyel risklerden uzak koşullarda güvenle hareket edebilmeleri için toplumsal bir farkındalık oluşturmayı hedefliyor.

Faaliyet misyonuTürkiye’de motosiklet sektörünün gelişimi için gerekli aksiyonların, yasal mercilerle koordineli şekilde alınması olan MOTED, İçişleri Bakanlığı, EGM ve İBB ile birlikte yürüttüğü “Biz Trafikte de Aileyiz” projesiyle trafik kültürüne dayanışmanın esas olduğu yeni bir perspektif kazandırmayı amaçlıyor.

Toplumun farklı kesimlerinden karakterlerin yer aldığı reklam filminde;trafikte saygı, anlayış ve hoşgörünün öneminin altı çizilirken toplumsal duyarlılığın geliştirilmesiyle yaşanabilecek her türlü kazanın önlenebileceği mesajı da veriliyor.

Trafik güvenliğini tehlikeye düşüren kusurların dikkat, nezaket ve toleransla ortadan kalkabileceğini anlatan filmin, ötekileştiren yerine empati kuran karakterleri, kamuoyunun trafik algısını pozitif yönde dönüştürmeye odaklandı.

Faaliyete geçtiği 2004 yılından itibaren motosiklet ile güvenli kullanımı ön plana çıkaracak birçok çalışma gerçekleştiren MOTED, bu kez tüm yaya ve sürücülerin müşterek çıkarlarına bir arada yaklaşan bir tutum üstlendi.

Etiket
Daha Fazlasını Göster

Yayınlanmış Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close