Motospor

EMOK festivaline motorcu akını

Türkiye’nin en büyük motosiklet festivali, Enduro Motosiklet Kulübü (EMOK) tarafından Eskişehir-Kırka’da gerçekleştirildi. Türkiye’nin dört bir yanından gelen 2 bin 500 motosikletçinin katıldığı festival, çeşitli yarışlar, deneme sürüşleri, konserler,
müzik, eğlence ve sinema keyfiyle 4 gün sürdü.

Bu yıl EMOK ve SGS Organizasyon işbirliğiyle altıncısı düzenlenen festivalde, motorcuların yoğun katılımıyla bir ilke imza atıldı. Sektöre yön veren firmaların da stant kurup motor tutkunlarına bilgi verdiği büyük buluşmada katılımcılar, hayallerindeki motosikletle deneme sürüşü yapma imkanı buldu.

CAHİT BERKAY’DAN MÜZİK ZİYAFETİ

28 Haziran-1 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen festivalin ilk günü, geleneksel hale gelen “yavaş gitme” yarışmasının ardından, gece Honda’nın sunduğu sinema gösterimi gerçekleştirildi. Motor tutkunları açık havada kurulan platformda göl manzarası ve ay ışığı eşliğinde sinema keyfi yaşadı.

Festivalin ikinci günü, açık büfe kahvaltı ile başladı. Gün boyunca yapılan aktivitelerle hoş vakit geçiren motorseverler, akşam olduğunda Cahit Berkay & ZAN ve Emrah Karacan’ın şarkılarıyla coştu. Konsere ilginin yoğun olması üzerine saat 23.00’te yapılması planlanan DRİNQA – Delikanlı Motorcu yarışması 24.00’te start alabildi. Dev projektörler ile aydınlatılan
ve kapılı etaptan oluşan parkurda birbirleriyle kıyasıya mücadele eden motorseverler, gece yarışından büyük keyif aldı.

SUZUKI AN 125 CUP’A BÜYÜK İLGİ

Festivalin üçüncü günü yine yarışla başladı. Scoterların arazide gösterdiği performans izleyicileri şaşırtırken, 40 motosikletseverin katıldığı, ikili kalkış sistemi ile Türkiye’de ilk kez düzenlenen SUZUKI AN 125 CUP büyük ilgi gördü. Seyitgazi Kaymakamı Oğuz Şenlik ve Kırka Belediye Başkanı Salih Yıldırım’ın da izlediği yarışlara kadınların ilgisi yoğun oldu. DRİNQA – Delikanlı Motorcu Yarışması navigasyon etabı ise aynı anda orman içi parkurlarda devam etti.

18 Şubat’ta İzmir Karşıyaka’da geçirdiği kaza sonucu yaşamını yitiren Zagor lakaplı Ahmet Feyzioğlu’nun adını yaşatmak için kamp alanına gelen 185 çocuğa çeşitli hediyeler verildi. Yarışların ardından HONDA sponsorluğunda gerçekleştirilen “Coğrafya Safari”ye katılan motor tutkunları, hem bölgeyi keşfetti, hem de yörenin en önemli tarihi miraslarından Battalgazi Külliyesi’ni ziyaret etme imkanı buldu. Gezi sonrası göl manzarası eşliğinde yemek yiyen katılımcılar, ‘Kırka Belediyesi Zeybek Oyunları ekibinin gösterisini izledi. Gösterinin ardından düzenlenen törenle yarışmalarda dereceye girenler ödüllerini aldı. Tören bitiminde sahneye çıkan Kurtalan Ekspres, gecenin ilerleyen saatlerine kadar tüm katılımcılara güzel anlar yaşattı.

4 gün boyunca düzenlenen pek çok aktiviteyle son derece renkli geçen EMOK Türkiye Motosiklet Festivali’ne Turkcell, Petrol Ofisi, İkbal, Mogaz, İnci Akü de çeşitli etkinliklerle destek verdi.

Daha Fazlasını Göster

Yayınlanmış Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close