Güncel

EMOK büyük festivale hazırlanıyor

Enduro Motosiklet Kulübü (EMOK), 28 Haziran – 1 Temmuz tarihleri arasında Eskişehir – Kırka‘da gerçekleştirilecek 6. EMOK Türkiye Motosiklet Festivali’nin hazırlıklarına başladı. EMOK’un kurulduğu yıldan itibaren düzenli olarak yürüttüğü faaliyetlerden biri olan festival, Türkiye’nin dört bir yanından ve yurt dışından gelen motosiklet tutkunlarını doğayla iç içe bir atmosferde buluşturacak.

FUAR GİBİ FESTİVAL
Festivalin, tarih,clevelandbrownsjerseys kültür ve doğal zenginlikleriyle bir hazine olan Anadolu’nun az bilinen yörelerinde gerçekleştirilmesine önem verdiklerini açıklayan EMOK, artan katılımcı sayısıyla fuarlara alternatif bir ortam da sunuyor. Festivale katılan motosiklet firmalarının standlarında sorularına yanıt bulan motosikletseverler, ayrıca hayallerindeki motorla deneme sürüşü gerçekleştirebiliyor.

COĞRAFYA SAFARİ

Festivalde ayrıca, kültürel ve tarihi varlıklarımızı tanımaya yönelik ‘Coğrafya Safari’, motosiklet sürüş becerilerini sergilemeye olanak sağlayan ‘Yavaş Gitme Yarışması’, ‘Moto-Trophy’, ‘Moto-Slalom’, deneyimli sürücüler tarafından sergilenen ‘Akrobasi’, motosiklete doğru başlangıç ve doğru motosiklet seçimi konularını ele alan ‘Eğitim Çadırı’ yer alıyor.

Eskişehir Kırka Belediye Başkanı Salih Yıldırım’ın da destek verdiği festivalde Suzuki ile AN 125 CUP düzenlenecek. İkili kalkış sistemi ile start alacak yarışta, katılımcılar zamana ve birbirlerine karşı yarışacak. TRT 1’in Oto Gündem programında da canlı olarak yayınlanacak bu görsel şölen sonrasında birinci olan yarışmacı, kendisini kürsüde en üst basamağa taşıyan markadan moto airbag kazanacak.

DELİKANLI MOTORCU GECE YARIŞIR

Festivalin bu seneki sürprizlerinden biri de gece yarışı ile başlayacak “Delikanlı Motorcu Yarışması” olacak. Dev projektörler eşliğinde çeşitli engelleri geçmeye çalışan yarışçıları seyrederken Mogaz’ın kuracağı barbekü ile sucuk ekmek partisi de yapılacak. Kendine güvenen motorcuların yarışacağı bu keyifli yarış; kayıt, brifing, prolog etabı, hakemi, direktörü ile tam bir yarış havasında geçecek. Gece etabı ile başlayıp ertesi gün de Navigasyon etabı ile devam edecek yarış sonunda tüm yarışçılara derecelerine göre kupa ve madalya verilecek.

Motorsporlarına 2007 sezonu içinde hızlı bir giriş yapan İnci Akü de, akü ile ilgili bilgilendirme seminerlerinin yanı sıra, isteyen katılımcılara ücretsiz check-up yapacak. HONDA ile her festivalin geleneksel etkinliği olan sürüş eğitimleri de devam edecek. 6. EMOK Türkiye Motosiklet Festivali’nin basın sponsoru olan Hürriyet Grubu da festival alanında okuyucularıyla bir araya gelecek.

Fotoğraflar EMOK arşivinden alınmıştır.

Daha Fazlasını Göster

Yayınlanmış Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close